Facebook
saillavie.pl

Chorwacja i Adriatyk - Prywatna Locja Adriatyku

"Moja Locja Adriatyku" - od autora

Pływając po Adriatyku od 1993 roku mieliśmy okazję dość dobrze go poznać.
Wielu znajomych zwracało się do nas z pytaniami "gdzie płynąć", "na co trzeba zwrócić uwagę", "gdzie są dobre kotwicowiska".
Poniższy tekst powstawał w latach 2002 - 2009, najpierw jako zbiór luźnych notatek, potem uporządkowany i bardziej systematyczny.
W początkowych latach, gdy brak było polskich wydań locji Adriatyku posłużył on wielu żeglarzom jako "pierwsza pomoc" w poznawaniu tego pięknego akwenu.
Teraz gdy w księgarniach i na półkach sklepów żeglarskich leży już wiele locji i przewodników żeglarskich przydatność moją locję można traktować jako próbę innego spojrzenia na żeglowanie w tym rejonie. Pierwsze rozdziały poświęcone ogólnym aspektom praktyki żeglarskiej na Adriatyku, mogą się nadal przydać zwłaszcza tym, którzy pierwszy raz będą pływać po tym akwenie.
Ponieważ obecnie pływamy w Grecji aktualizacja locji nie jest możliwa. Ewentualne korekty dotyczyć będą tylko informacji przekazanych przez czytelników.
Jako subiektywne spojrzenie na żeglarststwo i żeglowanie po Adriatyku z perspektywy prywatnego armatora, "locja" ta może być jedynie wskazówką dla czytelników. Autor zastrzega sobie, że pomimo szczerych chęci niektóre informacje mogą okazać się nie aktualne bądź niedokładne. Korzystanie z "Locji" odbywa się wobec tego na wyłączne ryzyko czytelnika i nie może wiązać się z jakąkolwiek odpowiedzialnością autora.

W celu pobrania locji naciśnij przycisk poniżej.
 

Copyright © Sail La Vie 2019 saillavie.pl

Wykonanie strony www.